Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna to cały zakres działań pozwalający poprawić lub odtworzyć naturalny i piękny uśmiech. Dzięki niej możliwa jest zmiana koloru czy skorygowanie kształtu zęba, wymiana nieestetycznych wypełnień, zamknięcie diastemy lub innych drobnych nieprawidłowości w położeniu zębów.

Do zabiegów w obrębie stomatologi estetycznej należą:

  • wybielanie zębów żywych – zabieg wykonywany na jednej wizycie w gabinecie. Polega na trzykrotnym nałożeniu i aktywacji specjalnego żelu wybielającego na górny oraz dolny łuk zębowy. W trakcie wybielania dziąsła są zabezpieczane przed podrażnieniem.

  • wybielanie zębów martwych – zęby po leczeniu kanałowym lub po urazach mogą ulegać przebarwieniu, które nie jest możliwe do usunięcia podczas wybielania zewnętrznego. Wówczas ząb należy wybielić „od wewnątrz”. Wybielanie zębów martwych polega na usunięciu części materiału z korony zęba, a następnie nałożeniu w to miejsce specjalnego preparatu wybielającego na okres ok. 1 tygodnia. Jeżeli po tym czasie efekt wybielenia nie jest jeszcze zadowalający, umieszcza się kolejną porcję preparatu wybielającego. Po osiągnięciu przez ząb odpowiedniego koloru, preparat wybielający jest usuwany, a ząb odbudowywany do odpowiedniego kształtu.

  • mikroabrazja (Opalustre) – usuwanie powierzchownych defektów mineralizacji szkliwa (białych lub brązowych plamek). Znacząco poprawia wygląd zębów z objawami fluorozy lub poantybiotykowymi przebarwieniami rozwojowymi szkliwa. Mikroabrazja modyfikuje powierzchnię szkliwa niwelując lokalne różnice w zabarwieniu. Ponieważ zabieg dotyczy najczęściej zębów bardzo przebarwionych, zazwyczaj stosuje się go w połączeniu z wybielaniem (jako uzupełnienie wybielania)

  • licówki oraz korony protetyczne

  • biżuteria nazębna – kryształki Swarovskiego lub indywidualnie wykonana na zamówienie pacjenta biżuteria, w sposób subtelny podkreśla zdrowy uśmiech. Ozdoba mocowana jest do zęba za pomocą specjalnego materiału, który nie niszczy struktury szkliwa. Biżuterię w każdej chwili można usunąć lub wymienić na inną.
Zakres usług